Jak używać perfum?

1

Poruszę w tym wpisie temat używania perfum, gdyż nie raz spotkałam się z rażącym łamaniem pewnych zasad, co miało w sobie tylko i wyłącznie negatywne skutki.

Umiar w stosowaniu.

Jestem przekonana, że macie swoje ulubione perfumy i nie raz chcielibyście „pochwalić” się przed znajomymi jak one ładnie pachną – no to co wtedy robimy? Psikamy ile wlezie, żeby dłużej zapach się utrzymywał, aby była większa projekcja itp. BŁĄD!!!

W ten sposób tworzycie efekt odwrotny. Zapach staje się nachalny, dusi otoczenie, jest nieprzyjemny. Pół biedy jeśli używacie lekkich pachnideł, natomiast, jeśli jest to „ciężki” zapach i to jeszcze w pomieszczeniu zamkniętym, to katastrofa murowana! Sama kiedyś przesadziłam na imprezie i pierwszy komentarz jaki dostałam od koleżanki brzmiał „Ale żeś się wypachniła!?!” + skwaszona mina 😉 Nie było to miłe, chciałam jak najszybciej wrócić do domu i zmyć to wszystko z siebie.
Perfumy aplikowane w nadmiarze tracą swoje piękno, nie mają możliwości na „naturalny rozwój” dlatego ostrożnie z dawkowaniem!

„Ale mnie zapach nie dusi, w ogóle coś słabo go czuję…”

Musicie zrozumieć, że używając jednych perfum zbyt często, wasz mózg przyzwyczaja się do pewnych składników, uważa je za bezpieczne i nie zwraca na nie już takiej uwagi jak na początku spotkania z owym zapachem. Dlatego też będzie wam się wydawało, że zapach nie ma takiej mocy jak kiedyś, a w rzeczywistości jest dokładnie odwrotnie. Ten stan można zmienić odstawiając perfumy, które bardzo często używamy na okres np. 1 miesiąca, ewentualnie trzeba zacząć używać naprzemiennie różnych zapachów, wtedy nos/mózg będzie miał jakąś różnorodność olfaktoryczną i nie powinno być problemu z przyzwyczajeniem się do danego pachnidła.

Opium

Gdzie aplikować perfumy?

Na skórę – trzeba wziąć pod uwagę to , że perfumy lubią ciepło. Są miejsca na naszym ciele, które maja podwyższoną ciepłotę. Do takich miejsc zaliczamy zgięcia ramion, szyję, nadgarstki, dekolt, a także kark.

Na ubrania – sporo osób aplikuje perfumy na ubrania, ale musimy przy tym bardzo uważać, bo zdziwienie może nas złapać, jak użyjemy danych perfum, a po praniu nasza biała bluzka będzie miała plamy. Otóż niektóre perfumy mają w swoim składzie barwnik, który wiadomo co robi z odzieżą, ale oprócz tego, cała ta chemia zawarta w perfumach na dłuższą metę niszczy naszą tkaninę. Możemy się również spodziewać tego, że na ubraniach perfumy będą inaczej się rozwijały niż na skórze.
Natomiast trzeba przyznać, że zapach właśnie na odzieży utrzymuje się najdłużej, nawet i tydzień jeśli komuś nie chce się prać 😉

Na włosy – najlepiej na wilgotne, dopiero co po umyciu, ale jak to zwykle bywa, nie ma róży bez kolców – używanie perfum na włosy osłabia je, więc decyzja należy do was.

Jak przedłużyć trwałość perfum?

Perfumy suchej skóry nie lubią, szybko się ulatniają, więc jednym ze sposobów przedłużenia żywotności perfum jest natłuszczanie skóry przed aplikacją bezwonnym kremem.
Innym sposobem jest używanie dodatków z danej linii zapachowej. Do takich dodatków należą mydła, żele pod prysznic czy balsamy do ciała o zapachu perfum, których używasz.

To tyle jeśli chodzi o pewne podstawy. Jestem ciekawa waszych opinii odnośnie tego tematu, może macie swoje przemyślenia. Zapraszam do komentowania.

Jeden komentarz

  1. Lola napisał(a):

    Jak używać perfum ? Z ROZWAGĄ moje koleżanki

Dodaj komentarz

© 2015 ABCperfum.pl. Wszelkie prawa zastrzezone.